Nie da się ukryć, iż klasyczne proszki do prania zajmują najbardziej znaczące miejsce w rankingu środków piorących stosowanych w codziennym życiu. To właśnie one, po mimo upływającego czasu oraz pojawiających się nowych rozwiązań, stoją na szczycie najczęściej sprzedawanych towarów z grupy produktów chemicznych, stosowanych do usuwania brudu z tkanin.

Jakże wielkim ułatwieniem okazało się pojawienie się proszku, którego głównym zadaniem było wypranie zabrudzonej odzieży. Wcześniej do tego celu wykorzystywano tylko mydło, co bywało czasem kłopotliwe.

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym zmieniał się skład i zawartość poszczególnych produktów, jednakże one wszystkie mają za zadanie zbliżyć się do ideału, jakim jest niska cena, oszczędność czasu, energii oraz wody a jednocześnie uzyskanie jak najlepszego efektu końcowego. Proszki mają dużo plusów jednakże jest też minus, jakim jest ich konsystencja.

Oczywiście nie chodzi tutaj o fakt i poziom rozpuszczalności tego sproszkowanego środka czystości, czasami powodujący pozostawianie śladów na pranych tkaninach, a o jego częste rozsypywanie się na powierzchni naszych domów. Jednakże nie jest to przecież wielki problem.

www.brukarstwo-bratbruk.pl