Jeżeli idziemy na jakieś nowe stanowisko pracy, to musimy mieć świadomość, że obowiązują na nim określone zasady BHP. To oznacza, że musimy wiedzieć, co nam wolno na tym stanowisku robić, a czego robić nam nie wolno, tak samo jak musimy wiedzieć, jak powinniśmy się zachowywać, gdy dojdzie do jakiejś awarii. Ale jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia odnośnie zajmowania jakiegoś stanowiska pracy, o której zazwyczaj w ogóle nie myślimy. Chodzi o to, że niejednokrotnie są też ustalone zasady co do ubioru, których także powinniśmy się trzymać.

Warto się dowiedzieć

Zanim przystąpimy do pracy na danym stanowisku, powinniśmy się jak najszybciej dowiedzieć, jakie części naszego ubioru są niezbędne, a jakich nie potrzebujemy. Może się wówczas okazać, że potrzebne nam będą okulary, które będą miały chronić nasze oczy przed opiłkami, ale może też być tak, że potrzebny będzie nam kask. Ten drugi jest wymagany nie tylko wtedy, gdy wchodzimy na wysokości, ale także wtedy, gdy coś może nam z góry spaść na głowę i zrobić krzywdę.

Warto wiedzieć takie rzeczy, bo ubiór BHP nie jest ustalany po to, aby utrudnić nam życie, on jest właśnie po to, aby to nasze życie chronić.

Na budowie kask to obowiązek

Z pewnością nikogo nie dziwi, że na budowie kask jest obowiązkiem. Nie ma znaczenia, czy tam pracujemy, czy może tylko przyjechaliśmy z jakimiś dokumentami. Jeśli tylko wchodzimy na teren budowy, to powinniśmy zadbać o to, aby na naszej głowie znalazł się kask. Wówczas będziemy się czuli bezpieczniej, będziemy bezpieczniejsi, a dodatkowo nie będziemy przysparzać problemów osobie, która jest odpowiedzialna za daną budowę. Warto wiedzieć, jaka odzież BHP jest niezbędna na naszym stanowisku, tak abyśmy mieli pewność, że niepotrzebnie nie narażamy swojego zdrowia i życia. Tutaj nic nie jest nakazane przez przypadek, wszystko jest naprawdę dokładnie przemyślane.