Zastosowanie parafinoterapii

Parafina powstaje w wyniku destylacji ropy naftowej. Do jej podstawowych właściwości należy zaliczyć dużą pojemność cieplną, co ma zastosowanie w leczeniu różnych chorób. Stosowanie okładów parafinowych powoduje, że ciepło stopniowo przenika do tkanek, dzięki czemu wzrasta ich temperatura. Parafinoterapia może odbywać się na różne sposoby. Do najpopularniejszych z nich zalicza się zawijanie w postaci grubych plastrów.

Czas takiego zabiegu wynosi kilkadziesiąt minut. Po tym czasie parafina staje się chłodna, przez co nie wykazuje żadnej efektywności. Zabiegi z parafiny są dla pacjenta bardzo przyjemne, a zarazem bezpieczne. Regularne okłady stwarzają wiele korzyści dla organizmu. Przede wszystkim poprawia się krążenie krwi w skórze.

Okłady z parafiny działają oczyszczająco na organizm, a dodatkowo przyczyniają się do usuwania toksycznych substancji, głównie tych, które odpowiadają za powstanie stanu zapalnego. Pojedyncza seria powinna składać się z kilkunastu zabiegów. Parafinoterapia może być przeprowadzana raz na kilka miesięcy. Zbyt częsta ilość zabiegów może przyczynić się do odwapnienia kości. Okłady z parafiny są szczególnie wskazane dla osób chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów, cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe.

Parafinoterapia ma korzystne działanie w przypadku przykurczów stawów oraz zrostów pooperacyjnych. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest osteoporoza, niedawno nabyta blizna, choroby serca i naczyń krwionośnych, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

www.kantor-losiak.pl