Warto słuchać rehabilitanta

Mogłoby się wydawać, że ćwiczenia podczas rehabilitacji są bardzo proste i nie musimy nikogo słuchać, aby móc je prawidłowo wykonywać. Prawda jest jednak taka, że przy osłabionej kończynie, jeden nieodpowiedni ruch, może spowodować, że nasz uraz się odnowi, albo pogłębi. Dlatego tak ważne jest to, aby podczas rehabilitacji, dokładnie słuchać tego co mówi rehabilitant i jeżeli on nie każe nam jakichś ćwiczeń wykonywać samodzielnie, to z pewnością nie powinniśmy tego robić.

Czasami potrzebny jest odpowiedni sprzęt

Może się okazać, że rehabilitant pokaże nam, jakie ćwiczenia możemy wykonywać sami, pokaże nam jak je robić w prawidłowy sposób, a także powie, ile maksymalnie możemy ćwiczyć w ciągu dnia, tak aby czasami nie zrobić sobie krzywdy. Ale może też być tak, że nasza rehabilitacja będzie polegała na ćwiczeniach, wykonywanych na specjalnych przyrządach, dzięki czemu będą one skuteczniejsze, ale też dokładniej wykonywane. Wówczas warto się słuchać rehabilitanta, jeżeli czegoś nam zabrania, to nie powinniśmy tego robić, jeżeli mówi nam, że możemy spróbować mocniejszych ćwiczeń, większego uniesienia kończyny, to powinniśmy robić wszystko, aby tak się właśnie stało.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że im bardziej będziemy się stosować do poleceń rehabilitanta, tym większa będzie pewność, że uda nam się w szybkim czasie powrócić do pełni zdrowia i znowu spokojnie będziemy mogli wykonywać wszystkie ćwiczenia. Jest to niezwykle ważne, bo dobra współpraca z rehabilitantem, może naprawdę zdziałać cuda. Koniecznie zobaczmy, jacy rehabilitanci są najczęściej polecani i którzy z nich mają najlepsze opinie.

Jeżeli się do nich zapiszemy, to będziemy mieli pewność, że w krótkim czasie powrócimy do pełni funkcjonalności, a co się z tym wiąże, znowu będziemy mogli robić to, co naprawdę lubimy.

Rehabilitacja Poznań