Polskim koncernem obronnym jest tak zwana Polska Grupa Zbrojeniowa. Pod skrzydłami tej grupy znajduje się 30 różnego rodzaju spółek.

PGZ to stosunkowo nowa jednostka, która nastawiona jest na duży zysk, a co najważniejsze – grupom, które zdecydują się wejść pod jej skrzydła zapewni rozwój oraz uchroni je przed upadłością. Będą to jednostki odpowiadające za produkcję amunicji i broni, sprzęt artyleryjski czy maszyny latające.

Bo PGZ ma ogromna wiedzę na temat sprzętu wojskowego, jego produkcji i konserwacji. Grupa wyznaczyła sobie kilka ważnych zadań.

Kluczowym założeniem jest transferowanie nowoczesnych technologii i przekładanie ich na realia polskie, tak by można było je jak najlepiej wykorzystać. Odpowiada także za dobre relacje i pomyślną współpracę między wojskiem a przemysłem.

PGZ ma za zadanie usprawnić przebieg wszelkiego rodzaju zamówień na sprzęty i inne towary zamówione w Polsce – spółki, z którymi współpracuje będą miały zapewnioną niemal ciągła pracę. To wszystko składa się na polepszenie kondycji naszego rodzimego przemysłu zbrojeniowego.

wzmacnianie.suplementydiety.net