Po złamaniach niezbędna jest rehabilitacja

Mogłoby się wydawać, że przy złamaniach najwięcej problemów jest do założenia gipsu. Później mamy go założonego, wystarczy poczekać te kilka tygodni, aż nasza kość się zrośnie, gips będzie zdjęty, a my będziemy mogli powrócić do codziennych obowiązków.

Nic bardziej mylnego. W większości przypadków gips musi być założony od 4 do 6 tygodni, a to oznacza, że przez ten czas, złamana kończyna jest skutecznie unieruchomiona.

Dlatego właśnie, tak ważne jest to, aby później, już po zdjęciu gipsu przywrócić ją do pełnej sprawności.

Uczymy się wszystkiego od nowa

Może się okazać, że niezbędne będzie uczenie się od nowa chodzenia, czy prawidłowego trzymania sztućców, albo długopisu.

Przez czas noszenia gipsu mięśnie w naszej kończynie są osłabione, a dodatkowo jeszcze będzie ona bardzo sztywna. Dlatego tak ważne jest to, aby w odpowiedni sposób była przeprowadzona rehabilitacja.

Trzeba tutaj zacząć od drobnych ćwiczeń, spokojnych ruchów, a następnie, stopniowo powiększać zakres rehabilitacji, tak aby dana kończyna się wzmacniała i działała coraz lepiej. Dodatkowo warto powiedzieć, że taka rehabilitacja powinna się odbywać pod czujnym okiem specjalisty, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystkie ćwiczenia wykonujemy prawidłowo, a co się z tym wiąże, że przyniosą one oczekiwane skutki.

Wspomnieć tutaj także trzeba, że taka rehabilitacja będzie miała różny czas trwania, w zależności od poziomu naszej kontuzji, czasu noszenia gipsu, ale także od naszego zaangażowania, w wykonywanie wszystkich ćwiczeń. Im bardziej będziemy się do nich przykładać, im częściej i dokładniej będziemy je wykonywać, tym szybciej powrócimy do pełni sił.

Warto poszukać rehabilitanta, który ma doświadczenie w tego typu działaniach, przywracających sprawność po gipsie. Wówczas będzie szansa, że szybciej wrócimy do pełni sił i do wykonywania codziennych zajęć.

schodołazy