Meble dla młodzieży i nastolatka. Na co zwrócić uwagę i jak dokonać odpowiednich wyborów?

Meble to bardzo ważne elementy w każdym wnętrzu. Nie da się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że każde pasują do innych wnętrz. Projektowanie rządzi się własnymi prawami, a meble w poszczególnych pomieszczeniach spełniają zupełnie inne funkcje. Przykładowo łazienka wymaga elementów, stworzonych ze specjalnych materiałów, które nie będą przemakać. Podobnie jest w kuchni. Zużycie takich mebli jest bowiem dużo większe niż w pokoju dziennym, czy sypialni. Jak jest jednak z pokojem, który jest przeznaczony dla młodej osoby tj.

nastolatka? Problem jest zasadniczy. W tak młodym wieku myśli się i robi wiele rzeczy, a w głowie panuje niesamowity chaos. Oczywiście nie oznacza to jednak, że rodzice powinni wszystko załatwiać i projektować takie wnętrza. Należy jednak pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach, które można zaliczyć do uniwersalnych:

  • Meble młodzieżowe nie mogą być dziecinne. Raczej zaleca się unikanie pastelowych kolorów. Dobrym rozwiązaniem są jednak standardowe kolory typu biel, brąz, czy choćby szarość i czerń. Mówi się także, że dobrze jest, aby były proste w formie.

    Styl nastolatka i poczucie jego estetyki zmienia się z roku na rok. Aby uniknąć sytuacji w której młody człowiek będzie wymagał zmiany mebli w krótkim okresie czasu od remontu – warto się stosować do tej zasady;

  • Do mebli młodzieżowych szczególnie zaliczyć trzeba wygodne łóżko i pojemne biurko. Są to najważniejsze elementy, bez których młody człowiek będzie miał problem z wykonywaniem codziennych czynności. Przy wybieraniu łóżka, należy pamiętać, aby było one dość duże (z myślą o ciągłym rośnięciu człowieka. Biurko natomiast niemal nigdy nie traci na swojej funkcjonalności, jest potrzebne niemal w każdym wnętrzu. Dobrze więc, gdy będzie dość uniwersalne, na lata.

.

edumax.com.pl