Kopalnie soli w Polsce

Sól jest surowcem, który wydobywa się w Polsce od wielu lat. Pokłady soli kamiennej i potasowej rozmieszczone są w różnych częściach kraju. Miejsca eksploatacji złóż soli są znane większości Polaków, ale także wielu ludziom na całym świecie.

Kopalnie soli w Wieliczce, Bochni czy Kłodawie nie tylko służą jako obszary wydobycia, ale także jako uzdrowiska i również można także je zobaczyć i zwiedzać. Samą kopalnię w Wieliczce odwiedza rocznie dużo ponad milion gości z czego ponad połowa to turyści zagraniczni. Ta kopalnia jest tez wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

filtry podwłazowe Chorągwie kościelne do kupienia w naszym sklepie

Przez wieki sól odgrywała istotną rolę w życiu człowieka. Głównie znana jako przyprawa nadająca potrawom słony smak i środek konserwujący żywność. Na tym jej zastosowanie się nie kończy.

Z powodzeniem używana jest także w przemyśle szklarskim, rybnym, spożywczym, gospodarce hodowlanej, branży chemicznej, przy zimowym utrzymaniu dróg, w rolnictwie, ciepłownictwie, medycynie, kosmetyce. Jest ponad tysiąc pięćset różnych zastosowań soli z polskich kopalń.

www.kth-kutno.pl