Jak ustawić meble w małym wnętrzu? Projektowanie niewielkich salonów

Małe pomieszczenia są powszechnie znane i coraz to częściej spotykane. Bowiem obecnie mieszkania są bardzo drogie i wielu osobom ciężko jest pozwolić sobie na ogromne, przestronne nieruchomości. Nie ma w tym jednak nic złego. Współczesne trendy w kategorii mebli są bardzo rozbudowane i różnorodne. Projektanci bardzo dobrze wiedzą w jaki sposób poradzić sobie z problemami małych metraży. Na warsztat weźmy jednak salon. Miejsce w którym wykonuje się wiele czynności, a każdy domownik robi je inaczej lub zajmuje się czymś zupełnie innym.

Pomieszczenie to kojarzy się niepodważalnie z odpoczynkiem, ale i pracą i spożywaniem posiłków. Na myśl mogą nasuwać się już więc rozwiązania w których wyraźnie widać, jakie dokładnie meble muszą być zastosowane.

  • Najbardziej trafnym wyborem będą meble o jasnych kolorach. O ile ciemne zmniejszają optycznie pomieszczenia i raczej nadają się do ogromnych przestrzeni – jasne działają adekwatnie odwrotnie. Są odpowiedzialne nie tylko za rozjaśnienie wnętrza, ale nadanie mu nieco przestronności oraz odbicie światła;
  • Jeśli chodzi o konkretne elementy, jakie będą niezbędne to: pufa, sofa, fotel czy szafy do sypialni. Warto zdecydować się na tzw. zestawy, które świetnie ze sobą współgrają.

    Istnieje wiele sposobów na ich dokładne ułożenie. Należy jednak cały czas mieć z tyłu głowy metraż w którym owe mają się pojawić i odpowiadać zarazem za komfort i wygodę;

  • Małe wnętrza rządzą się swoimi prawami. Świetnym rozwiązaniem jest bowiem zlikwidowanie ścian działowych. Najlepszym zabiegiem jest jednak połączenie owego salonu z kuchnią, tworząc tzw. aneks kuchenny. To z pewnością otworzy wnętrze i sprawi, że będzie wydawało się dużo większe, a zarazem – dobrze urządzone będzie przytulne.

.

www.kuc-koch.pl