Dlaczego warto inwestować w rozwój osobisty?

Współcześnie niezwykle łatwo wydajemy pieniądze na dobra materialne. Chętnie kupujemy nowe ubrania, buty, czy kosmetyki. Również coraz częściej bez żalu wydajemy pieniądze na siłownię oraz fitness i coraz częściej korzystamy z usług dietetyków oraz trenerów personalnych.

Wszystko po to, aby wyglądać lepiej, a dzięki temu czuć się lepiej. Często jednak zapominamy, że sam wygląd zewnętrzny i przedmioty, którymi się otaczamy, dają nam wyłącznie złudzenie szczęścia i spełnienia. Zdecydowanie ważniejsza jest strona mentalna – nasza wiedza, czy umiejętności.

Rozwój osobisty

Kupowanie kolejnych par butów, czy torebek nie cieszy jak kiedyś? Zamiana samochodu na lepszy daje wyłącznie chwilowe uczucie satysfakcji? Osoby, które stawiają na dobra materialne, a nie zaspokajają potrzeb mentalnych, pomimo tego, że posiadają wiele drogocennych przedmiotów, najczęściej nie są szczęśliwe. Nie uszczęśliwiają nas bowiem przedmioty, a wydarzenia, które wzbudzają w nas emocje. Dlatego tak ważny jest rozwój osobisty, o którym często zapominamy.

Gdy kończymy studia z tytułem magistra często spoczywamy na laurach. Nie kontynuujemy edukacji, a szkoda. Nawet pozornie niepotrzebne kursy, czy szkolenia sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi.

Ucząc się nowych rzeczy, zdobywamy nowe umiejętności, które mogą okazać się niezwykle przydatne w przyszłości. Na rozwój osobisty może mieć także wpływ obcowanie z kulturą i sztuką. Zamiast pójść na kolejny film do kina, wybierzmy się na ciekawą sztukę do teatru, czy intrygującą wystawę do galerii sztuki.

Często sami nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, czego potrzebujemy w naszym życiu. Nie jesteśmy świadomi tego, co może wypełnić lukę w naszym życiu. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego coacha, który postara się otworzyć przed nami drzwi, których sami nie bylibyśmy w stanie dostrzec.

www.dezybis.com.pl